Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Plikostrada.pl - UWAŻAJCIE NA TEN SERWIS!

Utworzony przez =====, 2 stycznia 2013 r. o 20:02
dawno temu załozyłem tam konto po wymianie "uprzejmości" z panem tomaszem rogowieckim  czy jak mu tam było postanowiłem pozostawić sprawę samą sobie ... minął ponad rok i nic , ani kolejnych maili , ani wezwania na pismie ...głucha cisza ...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mój kochany mąż nic nie słyszał o pobieraczku, więc bez podejrzeń zarejestrował się na plikostradzie. Wywnioskował, że skoro ja jestem zarejestrowana na kilku różnych stronach i jak zapłacę to mam przywileje, a jak nie to nie, ale ogólnie konto istnieje, to tu też tak jest. Niestety się przeliczył. Właśnie otrzymał pierwsze mailowe przed sądowe wezwanie  do zapłaty. Otrzymał też pismo z UOKiK, z którego raczej wynika, że jesteśmy sami sobie winni (to jest fakt) i nie ma podstaw do wszczęcia postępowania, ponieważ wszystkie wymagane przepisami prawa informacje są zawarte  w regulaminie. A wiec teraz dobre pytanie, co dalej? U nas w mailu już nie było mowy o dobrowolnym uregulowaniu opłaty abonenckiej.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Co jezeli minelo juz 14 dni od zawarcia zekomej umowy i przychodza ponaglenia do zaplaty a ja nie kozystalam z tego i chce to anulowac?? Prosze o szybka odpowiedz.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Najlepiej to olać mi przysłali tylko jednego maila i list(to nie był polecony:-P) Nie bójcie sie moim zdaniem najdalej za 2lata znajdą ich i dostaną po 300000zł kary a tym co zapłacili oddadza kase.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czy ktoś mi może odpowiedzieć konkretnie na moje pytanie że strona Plikostrada to oszuści ? bo tak jak inni zalogowałam się ale ja podałam moje dane i dostałam esemestem hasło itp ale nie skożystalam z niczego z tej strony tylko tam weszłam i po upływie miesiąca dostałam meila że mam zapłacić za abonamęt 12-cie mieśiecy i że koszta są 96zł dla tego skoro to oszuście po przeczytaniu waszych wypowiedzi to mnie znalezli po ip, nr, czyli was tez mimo to znalezli po IP. więc teraz juz sama nie wiem czy mam im kase zapłacić bo tez zaczynajom mnie straszyc sądem wiec szukam kogos kto miał podobnom sytuacje i pozdrawiam Kamila.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ja im zapłaciłem.Moje pytanie to;czy jak minie rok to umowa sama wygaśnie czy trzeba będzie pisać wypowiedzenie. Proszę o pomoc kogoś z podobnym zdarzeniem . Mariusz.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Witam Mam problem z plikostrada.pl podałam im fałszywe dane i jedynie prawidłowego maila. Zapłaciłam należność w wysokości 96 złotych ,przyznając się do swoich prawidławych danych osobowych i grożą mi sądem ale nie wiem czy dopiero wtedy kiedy nie zapłaciłabym należności czy to już osobna sprawa.   Błagam pomóżcie jestem wręcz zrospaczona. Czekam na szybką odpowiedź od was :)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
witam, w czerwcu tego roku zarejestrowałam sie na tej oto stronie. mam 14 lat i nie wiem co mam zrobić wraz z moją mamą nad tym się zastanawiamy. Przyszedł list i list na maila o tym, że mam zapłacić, 96 zł + odsetki. nie wiem czy mam płacić, bo nie korzystałam z tego, tylko raz w tych bezpłatnych dniach, jak odstąpić od umowy? czy będą nas nadal nękać? grożą rozprawą sądową. z tego co się naczytałam, to mam nie płacić, ale mam trochę stracha. nie wiem co mam robić.... jeśli nie zapłacę, to będą naliczać odsetki, ciągle to przysyłać? prosze o pilną odpowiedź.   
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
w mailach ponaglających do zapłaty podają różne numery kont a adres w Dubaju ten sam.  Ja znalazłam takie numery kont:   71 1750 1312 6860 1000 0080 9351   oraz   29 1750 1312 6860 1000 0047 0025   To po prostu oszuści !!!      
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
numery kont sa przypisane do konkretnych umów ostatnie 8 cyfr to nr abonenta a dwie pierwsze też sie różnia - tak jest z subkontami.  Ja też mam zagwozdkę bo przyszło do syna - 14 lat zwykłym listem wezwanie. Mam pytanie czy ktokolwiek dostał wezwanie do sądu???? Rodzic
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
nikt nie dostał a policja ich namierza był program o tych oszustach w tvn24  kazali nic nie płacić
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Głupota ludzka mnie przerażą przez  96 stron jest napisane ze nić nikomu nie zrobią a oni dalej swoje. Boże rece opadają. Pozdrawiam Pana Tomasza Rogowiecycki    
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Straszą sądem i komornikiem. Czy ktokolwiek miał już rozprawę? Bo nie sądzę.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
MAM PYTANIE ODNOŚNIE TEGO ŻE TEŻ COŚ TAM ŚCIĄGAŁEM I NIE DZIAŁAŁO WIĘC WYRZUCIŁEM TO Z KOMPA I Z BRAKU CZASU NIE KORZYSTAŁEM Z NIEGO PRZEZ JAKIŚ CZAS WCZORAJ JAK ODCZYTAŁEM POCZTĘ MIAŁEM TAKI E-MAIL GDYŻ NIE ZREZYGNOWAŁEM Z UMOWY W CIĄGU 14 DNI UMOWA ZOSTAŁA ZAWARTA Z FIRMĄ JAKĄŚ TAM Z DUBAJU NIBY TO WŁAŚNIE BYŁO Z PLIKOSTRADY .PL NIE WIEM O CO CHODZI BO JUŻ ZAPOMNIAŁEM CO ŚCIĄGAŁEM A TU KAŻĄ MI ZAPŁACIĆ 96 ZŁ SKORO TAM PISAŁO ZA DARMO CZEGO CHCĄ TERAZ CZY MAM ZA PŁACIĆ BO OCZYWIŚCIE STRASZĄ SĄDEM BO DLA MNIE TO JAKIEŚ OSZUSTWO ALE I TAK SIĘ DAŁEM NABRAĆ JAK WIĘKSZOŚĆ WIDZĘ CO MAM Z TYM ZROBIĆ CZY IDZIE JAKOŚ INACZEJ ODSTĄPIĆ OD TEJ UMOWY PROSZĘ O POMOC Z GÓRY DZIĘKUJE I POZDRAWIAM K.K 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Popieram pana u góry ~łukasz~ a ten cały list sądowy napisany i utworzony nie poprawnie a na dodatek wysłany w zwykłej kopercie jak z rachunku zamiast z sądu za poleceniem. Śmiechu warte.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
E-mail od konsumenckiego centrum e-porad w odpowiedzi na przedstawioną przeze mnie sytuację większości użytkowników: "Szanowna Pani, zgodnie z Regulaminem świadczenia usług na stronie plikostrada.pl (§ 2 ust. 7) wysłanie linka aktywacyjnego skutkuje przyjęciem oferty konsumenta, a co za tym idzie, zawarciem umowy.  Co do zasady, przez zawarcie umowy strony zobowiązują się do spełnienia świadczeń zgodnie z jej treścią. W przypadku plikostrady konsument zobowiązuje się do opłacenia rocznego dostępu do sieci Usenet. (§ 10 Regulaminu). Zatem konsument nie płaci za ściągnięcie pliku, lecz za samą możliwość ściągania.Dlatego należy przyjąć, iż po zawarciu umowy (i upływie 14-dniowego terminu na odstąpienie od umowy) obowiązek zapłaty powstał. Uchylić się od tego obowiązku można albo przez wytoczenie powództwa o unieważnienie umowy na podstawie art. 12 ust. 1 pkt 4) ustawy z 23 sierpnia 2007 roku o przeciwdziałaniu nieuczciwym praktykom rynkowym albo przez podniesienie zarzutu zastosowania nieuczciwej praktyki rynkowej w przypadku procesu o zapłatę wytoczonego przez firmę będącą właścicielem serwisu. Przy czym w ewentualnym pozwie lub odpowiedzi na pozew firmy nie można kwestionować odpłatności usługi (gdyż na to Pani się zgodziła akceptując regulamin, z którym miała Pani obowiązek się zapoznać), lecz charakter usługi oferowanej przez serwis. Prawdopodobnie jednak, podobnie jak w przypadku słynnego już serwisu pobieraczek.pl, reklamy obiecują możliwość nieograniczonego pobierania plików a po wykupie usługi okazuje się, że wybór tych plików zależy w dużej mierze od aktywności samych użytkowników a nie od oferty przygotowanej przez serwis. Jeżeli rzeczywiście tak jest, należy powołać się na art. 5 wspomnianej ustawy, którego istotny wtej sprawie fragment przytoczę: Art. 5. 1. Praktykę rynkową uznaje się za działanie wprowadzające w błąd, jeżeli działanie to w jakikolwiek sposób powoduje lub może powodować podjęcie przez przeciętnego konsumenta decyzji dotyczącej umowy, której inaczej by nie podjął. 2. Wprowadzającym w błąd działaniem może być w szczególności:   1)   rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji;   2)   rozpowszechnianie prawdziwych informacji w sposób mogący wprowadzać w błąd;  (...) 3. Wprowadzające w błąd działanie może w szczególności dotyczyć:   1)   istnienia produktu, jego rodzaju lub dostępności;   2)   cech produktu (...) 4. Przy ocenie, czy praktyka rynkowa wprowadza w błąd przez działanie, należy uwzględnić wszystkie jej elementy oraz okoliczności wprowadzenia produktu na rynek, w tym sposób jego prezentacji. Jeżeli reklamy nie wprowadzają w błąd, obowiązek zapłaty jest aktualny i firma może dochodzić roszczeń na drodze sądowej. Na koniec kilka uwag na temat ewentualnych działań procesowych. Choć siedziba firmy znajduje się w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i w Regulaminie wskazano, iż właściwy jest sąd ze względu na siedzibę pozwanego, firmę można pozwać w Polsce. Jednak z praktycznego punktu widzenia nie jest to wskazane. Pisma kierowane do firmy prawdopodobnie nie byłyby właściwie doręczane i proces utknąłby w martwym punkcie. Dlatego praktyczniejszym rozwiązaniem wydaje się wstrzymanie z jakimikolwiek działaniami i oczekiwanie na ruch ze strony firmy, np. wytoczenie przez nią powództwa (oczywiście, powtórzę to jeszcze raz, te uwagi są aktualne tylko, jeśli reklamy nie wprowadzają w błąd). W załączeniu przesyłam ulotkę, na temat umów zawieranych w Internecie - zachęcam do lektury, która pomoże Pani uniknąć w przyszłości podobnych problemów. -------------------------------------------------------------------------------------------------------------Z pozdrowieniami,Marta DąbrowskaPrawnik - konsultantKonsumenckie Centrum E-poradStowarzyszenie Konsumentów Polskich"  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Moja odpowiedź na korespondencję: Informuję, że nie zawierałem z Państwem żadnej umowy. Nie dostarczono mi żadnych warunków umowy na piśmie. Nie korzystałem nigdy z Państwa oferty. Jeśli  widnieje jakakolwiek umowa na ten adres mailowy wypowiadam ją ze skutkiem natychmiastowym.Żądam zaprzestania korespondencji, w przeciwnym wypadku potraktuję sprawę jako próbę wyłudzenia pieniędzy i skieruję na drogę prawną.  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Witam. Na plikostradzie.pl zarejestrowałam się ponad rok temu i dzisiaj mi przyszło wezwanie do zapłaty w związku z nieprawidłowymi danymi - zapomniałam wpisać numeru mieszkania. Teraz żądają ode mnie 200 złotych, a ja nie wiem, co robić. Minął już ponad rok od kiedy się zarejestrowałam, więc chyba nie mogę już wysłać formularza z odstąpieniem o umowę, czy mogę? Proszę o pomoc. Nie mam ukończonych 18 lat i nie wiem, co robić :(
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Witam   ja tez sie dałam nabrac podałam prawdziwe dane i napisałam maila z prosbą o odstapienie i po niecałej godzinie czasu otrzymałam potwierdzenie rozwiazania umowy     i spokój .   Pozdrawiam
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Miałem  to samo  ale w ten  sam dzień  odsąpiłem od umowy po przeczytaniu  tego forum szkoda  że nie wczesniej ale rozwiązanie umowy przyszło.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...